اتفاق خوبی که در زیر پوست جهان در حال رخ دادن است

داشتم خلاصه کتاب «فردی که قرار است باشید»، را ترجمه می‌کردم که به این جمله‌ رسیدم:

«طبق نظرسنجی رویترز، هفتاد درصد آمریکایی‌ها علاقه‌مند به داشتن افرادی از دیگر نژادها در حلقه‌ی دوستان، همکاران و خویشاوندان‌شان هستند. در میان افراد زیر سی سال، این عدد به رقم شگفت‌انگیز نود درصد می‌رسد.»

کتاب درباره‌ی سوگیری‌هایی است که داریم و تاثیر آنها بر کار و زندگی‌مان. البته موضوع دقیق‌ترش این است که اگر سوگیری‌هایمان را برطرف کنیم چه تاثیرات مثبتی را می‌توانیم در کار و زندگی‌مان ببینیم.

در میان خلاصه کتاب‌ها، به جز سوگیری، تنوع هم موضوع پراهمیتی در این مدت بود. تنوع یعنی داشتن افرادی از نژاد، ملیت، جنسیت، مذهب و اقلیت‌های مختلف در سازمان‌ها. و در گام اول، چه در حوزه‌ی کسب‌وکار و چه در روابط شخصی‌مان، این تفاوت‌ها را درک کنیم. همه‌ ما با هم برابر نیستیم و شرایط مختلفی داشته‌ایم و داریم. در گام دوم، از این تنوع برای آشنایی با دیدگاههای متفاوت و تولید ایده‌های بیشتر استفاده کنیم. عملکرد بالاتر و بازدهی مالی بالاتر و نوآوری بیشتر هم از نتایج آن هستند.

اما خواندن این نظرسنجی رویترز، لامپ کوچکی را درون سرم روشن کرد. آنجایی که علاقه‌ی افراد زیر سی سال، بیست درصد از بالای سی ساله‌ها بیشتر است. احتمالا این رقم در افراد زیر بیست سال، از این هم بیشتر باشد. به آموزش و آگاهی، به نسل‌های جدیدتر امیدوار شدم. امیدوار شدم که ذهن‌شان به اندازه‌ی ما مرزبندی ندارد.

نیازی نیست از کره‌ی زمین به مریخ برویم و زندگی جدیدی را آغاز کنیم. در زیر پوست این جهان دارد کم‌کم اتفاق‌های خوبی می‌افتد.

شما هم از اتفاق‌های خوبی که در حال اتفاق افتادن هستند بگویید.

پی‌نوشت: این خلاصه کتاب، در روزهای آینده در سایت و اپلیکیشن کتابکت منتشر می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *