بلدید ایده‌هایتان را بپزید؟

-بادمجان؟

+حاضر.

-گوجه؟

+حاضر خانم.

-مرغ؟

+پرزنت (کلاس می‌گذارد مثلا).

-فلفل دلمه؟

+من اینجام.

-سیر؟

+حاضر.

-رب، ادویه و نمک؟

+حاضر.

آخیش. با خیال راحت در قابلمه را می‌گذارم. خُل نشده‌ام؛ همین که خواستم غذا درست کنم فکری از ذهنم گذر کرد و من هم پا به‌ پایش رفتم. هنوز معلوم نیست غذا چطور از آب در می‌آید ولی ایدهٔ خوبی پختم. از آنجایی به خودم آمدم که دیدم باید کمی آب اضافه کنم و در قابلمه را بگذارم. فقط همین حضور غیاب از دستم بر می‌آمد تا مطمئن می‌شدم چیزی جا نمانده است.

غذا پختن خوب است، اما پختن ایده هم در ضرورت و فایده چیزی کم از آن ندارد. اول فکرِ فسقلی‌ات را که برای خودش ورجه‌ ورجه می‌کند را می‌بینی. همین. فقط می‌بینی‌اش. جست‌وخیزش را تماشا می‌کنی و سرگرم‌اش می‌شوی. تو هم یک قدم جلو می‌گذاری. قدم دوم و سوم را هم بر می‌داری و خودت را بهش می‌رسانی و مسیری را با هم طی می‌کنید. یک قدم زدن آرام و عاشقانه (!) با یک فکر. فکری که می‌توانست به آسانی نادیده گرفته شود، ولی حالا منجر شده به گرفتن یک تصمیم جدید.

اگر هی بخواهیم با چماق منطق بر سر هر فکر بکوبیم که نمی‌شود. دیگری فکری جرئت نمی‌کند سربلند کند. به جایش، بهشان توجه کنیم و چند قدمی همراهی‌شان کنیم. بی‌شک، ما را به فکرهای بزرگتر و درخشان‌تری می‌رسانند.

4 thoughts on “بلدید ایده‌هایتان را بپزید؟

 1. البته این روزا مرغ و گوشت خیلی غیبت دارن !
  میترسم که دیگه نبینیمشون !

  Rss سایتتون رو توی نرم افزار rss reader گوشیم زدم ، الان گوشیم زنگ زد ! خیلی باحاله حتما نصبش کنید

  هر روز به شما سر میزنم ولی نمیدونم چی بنویسم که به مطالبتون بیاد !

  1. اتفاقا خواستم دوبار اسم مرغ رو بخونم و مرغه دفعه دوم پرزنت بگه، ولی منصرف شدم و به همین باکلاس بودنش بسنده کردم. آر اس اس ریدر رو هم دربارش سرچ کردم، در واقع همون نوتیفیکیشن برای وبلاگ هست. خیلی جالبه. باهاش آشنا نبودم. حتما امتحانش می‌کنم. ممنونم از معرفی این نرم‌افزار و همراهی‌‌تون. سبز باشید همیشه.

 2. پیشنهاد میکنم که برای مطالب موضوع تعریف کنید
  یا اگر موضوع هم نخواستید بزارید حداقل از برچسب برای مطالب استفاده کنید
  برچسب حکم همون هشتگ ها رو توی شبکه های اجتماعی داره
  مثلا #ایده_پردازی
  برای هر برچسب هم بیشتر از یک مطلب بنویسید
  توی همون قسمت که مطلب رو مینویسید میتونید براش برچسب هم بزارید
  به نظرم مفید آمد گفتم بگم خدمتتون

  1. بله. مدتی هست که خودم هم بهش فکر می‌کنم. بیشتر از نصف مطالبم دسته‌بندی و برچسب ندارن. باید یه خونه تکونی حسابی بکنم. انرژی و تمرکز زیادی می‌خواد. ولی باید انجام بشه. در کل، تصمیم دارم ساختارمند و هدفمند کنم اینجا رو. ممنونم از پیشنهادهای سخاوتمندانه‌تون.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *