بلدی مرغ خیالت را پرواز دهی؟

امروز صبحم را با رویاپردازی شروع کردم. یعنی خودش اینگونه شروع شد. چند تا کار را با خودم گفتم که اینجوری کنم و اونجوری کنم تا اونجوری بشه که … یکهو دیدم آخرش به چه جای خوبی رسید. توی دلم نخودی خندیدم و بعدش درگیر کارهایی شدم و خیال‌پردازی‌ام از یادم برفت تا الان که دوباره یادش افتادم.

دیدم چقدر خوب است خیال‌پردازی بلد باشیم. خیال‌پردازی به معنای مثبتش منظورم است که توانایی پردازش چیزی را توی خیالت داشته باشی. چیزی را که در واقعیت وجود ندارد و نمی‌بینی.

خصوصا الان در این وضعیت خیلی قدرش را می‌دانم وقتی که مرغ خیالم پرهایش را می‌گشاید و عزم پرواز به سوی سرزمین خیال را می‌کنیم. کم‌کم اوج می‌گیریم و بالا و بالاتر می‌رویم. هوای آن بالا بالاها به سر و صورتم می‌خورد. ارتفاع را می‌بینم و حس می‌کنم. به فکرهایم هم هوای تازه‌ای می‌خورد و به جنب‌وجوش می‌افتند و توی دل‌شان نخودی می‌خندند. آن بالا بالاها کارها شدنی‌ترند؛ از روزمرگی‌ها فاصله می‌گیریم و کارهای بزرگتری را خیال می‌کنیم. یک دل سیر خیال‌پردازی می‌کنیم. خب حالا خیال‌پردازی‌دانی‌مان پر شد وقت برگشتن است.

نیاز داریم که از وضعیت فعلی‌مان با تمام دغدغه‌ها و مشکلاتش فاصله بگیریم و امکانپذیری‌های جدیدتری را ببینیم. حداقل برای اینکه بفهمیم فقط این شرایط نمی‌تواند باشد. چیزهای جدیدتر و بهتری هم هستند که فعلا در خیال‌مان گنجیده‌اند. می‌توانیم به عنوان نشانه‌هایی جدی بگیریم‌شان و در انجام‌شان مصمم‌تر شویم.

 

 

 

4 thoughts on “بلدی مرغ خیالت را پرواز دهی؟

  1. «سبکبال» چه کلمه قشنگیه:) حتی شنیدنش هم به آدم آرامش میده.
   مرسی از این آرزوی زیبا
   امیدوارم همیشه خوب باشی

 1. واقعا اگر این قدرت تخیل در من وجود نداشت نمیتونستم به زندگی ادامه بدم
  گاهی اوقات که واقعا احساس پوچ بودن میکنم ، و فکر میکنم در این جهان هیچی نیستم ، چراغ اتاق را خاموش میکنم ، هدفون را به گوش میزنم و موفقیت ها و را تصور میکنم
  گاهی تصور میکنم یک خواننده هستم که روی صحنه در حال اجرای یک آهنگ هستم و هزاران نفر من را تشویق میکنند و گاها خود را جای یک قهرمان المپیک قرار در زمان بالا رفتن از سکوی اول میبینم که همراه با نواخته شدن سرود ملی احساس افتخار میکنم!
  خلاصه تخیل خیلی چیز خوبیاد است و به آدم هدف میدهد و دنیا بدون تخیلات جای خیلی سرد و درد آوری است
  به همین دلیل هم به فیلم تخیلی خیلی علاقه دارم !

  1. چقدر قشنگ تخیل‌تون رو بیان کردید خیلی همراه شدم باهاش
   امیدوارم واقعی‌ بشن براتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *