سایت‌هایی برای بالا بردن کیفیت آنلاین‌ بودن‌‌هایمان

شبکه‌های اجتماعی با محتواهای رنگارنگ‌شان قطعاً جذابیت دارند، هر چند که آورده‌ی چندانی برایمان ندارند. نمی‌توانیم آنها را کنار بگذاریم، چون نمی‌توانیم جذابیت‌هایشان را نادیده بگیریم، عمیق شدن نمی‌خواهند، همه در آنها حضور دارند و اینگونه روز‌به‌روز پیوند بین‌مان ناگسستنی‌تر می‌شود. چیزی که مدتی است متوجه شده‌ام این است که اگر جذابیت دیگری را پیدا کنیم، به راحتی می‌توانیم استفاده‌مان از آنها را کم کنیم.

اگر جستجو و پیگیری کنیم، قطعا سایت‌های مفیدی را پیدا می‌کنیم که محتواهای جذاب و مفیدی دارند. این سایت‌ها، بیشتر از آنکه در صفحات اول گوگل ظاهر شوند و مثلا با جستجوی یک عبارت به سایتی در صفحه‌ی اول برسیم، توی صحبت‌ها و سخنرانی‌های افراد یا در قسمت منابع برخی مطالب یافت می‌شوند. یعنی باید تیزهوش باشیم و منابع را بررسی کنیم یا نتایج صفحات دیگر گوگل را هم باز کنیم تا بلاخره قلاب‌مان به جایی بند شود یا هر شیوه دیگری که منجر به صید‌های ارزشمند در اقیانوس بیکران گوگل شود.

دوتا از سایت‌های مفیدی که من پیدا کرده‌ام، در حوزه تبلیغات و معرفی کمپین‌هایِ شرکت‌های برتر جهان هستند. نیازی نیست که حتما به تبلیغات علاقمند باشید تا برایتان جذاب باشد. معرفی‌هایی که این سایت‌ها انجام می‌دهند، اطلاعات و بینش‌های خوبی نیز به ما می‌دهند. مثلا کمپین برند داو (Dove)، به این صورت بود که با همکاری اسنپ‌چت، در روز مشخصی یکی از فیلترهای اسنپ‌چت را هک کردند و وقتی افراد می‌خواستند از آن فیلتر استفاده کنند، بدون آنکه پوست‌شان تغییر کند یا صورت‌شان لاغرتر شود یا چشم‌هایشان بزرگرتر شود، پیامی را روی صفحه‌ی گوشی‌شان دریافت کردند. اول از آنها خواسته شد ابروهایشان را بدهند بالا. بعد این پیام ظاهر شد که بگذار زیباییِ واقعی بدرخشد و اینکه زیبایی نیازمند هیچ فیلتری نیست.

فهمیدن اینکه این کمپین چه ریزه‌کاری‌هایی را رعایت کرده، دود از سر آدم بلند می‌کند. مثلا هدف‌شان این بوده که پیام زیبایی واقعی را به خانم‌های جوان کانادایی برسانند، چون آنها کمتر به پیام زیبایی واقعی داو توجه می‌کنند. یا اینکه شلوغ‌ترین روز استفاده از اسنپ‌چت را انتخاب کرده‌اند. اینکه این کمپین هم‌‌سو با رسالت جهانی داو، یعنی باور به زیبایی واقعی، است. و از نظر آمار و ارقام نیز تاثیرگذاری و دامنه‌ی گسترده‌ای داشته است.

این یک نمونه از ویدئوهای مربوط به کمپین‌ها است. کمپین‌های بیشتری از سرتاسر جهان و از برندهای مختلفی را می‌توانید در این سایت‌ها ببینید و دود از سرتان بلند شود.

لینک سایت اول و کمپین زیبایی واقعی داو: اینجا
لینک سایت دوم: اینجا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *