سه تغییر کوچکی که کرونا در من ایجاد کرد

ولی من، آنهایی را که باهاشان بر سر رعایت کردن‌ پروتکل‌های کرونایی توافق دارم، بیشتر دوست دارم. برایم محترم‌تر و بادرک‌تر و قابل‌اتکاتر هم هستند. رعایت کردن پروتکل‌ها تا چه حدی؟ تا این حد که هفتهٔ پیش که برای انجام کاری پیش دوستی رفته بودم، چون دو نفر دیگر اعتقادی به ماسک زدن نداشتند من در تمام آن سه ساعتی که پیش‌ آنها بودم ماسکم را در نیاوردم و آبمیوه‌ام را هم نخوردم. برادرم به من می‌گوید دیگه داری خیلی می‌ترسی. حس پررنگ درونم، رضایت از خود بود نه ترس. ولی شما وِل کنید این حرف‌ها را و بروید آن مدال طلا را بیاورید و بیندازید به گردنم.

تازه، دارم هنجارهای اجتماعی را هم می‌شکنم. اونوقت، هنجارشکنی تا چه حدی عزیزم؟ تا این حد که درِ مغازه‌ها را با پا هُل می‌دهم تا باز شوند. خجالت هم نمی‌کشم. کسی آنقدرها حواسش هم نیست. ولی اگر از دستگیره‌ بسته باشند، دیگر به ناچار با دستم باز می‌کنم.

ولی این شست‌وشوی مفصل دست‌ها، مرا با خودم آشتی داده است. جلوی آینه بیکار نمی‌نشینم و شروع می‌کنم با خودم حرف زدن. دست‌هایم را می‌شویم، اما می‌بینم هنوز حرف‌هایم تمام نشده. توی آینه با خودت حرف زدن عادت جالبی است. ما کمتر خودمان را در حال حرف زدن می‌بینیم و از حالات صورت‌مان در هنگام حرف زدن بی‌‌خبریم. جلوی آینه حرف زدن ما را با خودمان آشتی می‌دهد.

4 thoughts on “سه تغییر کوچکی که کرونا در من ایجاد کرد

 1. منم خیلی تو آینه باخودم حرف میزنم:)) برای خودم شکلک درمیارم، ژست می‌گیرم، حتی بعضی وقت‌ها اونجا بهترین جا برای گریه کردن و نگاه کردن به خودت تو اون حالته. بعضی وقتا که گفتن یه حرفی برام سخته اولین مرحلۀ اجراش اون توئه:)
  این «ما را با خودمان آشتی می‌دهد» عجیب به دلم نشست.

  1. درسته. خیلی تمرین خوبیه. منم گاهی جلوش حرفام رو تمرین می‌کنم. تازه، بعضی وقتا که خودم رو تو آینه می‌بینم، از توی چشمام حس‌هام رو هم متوجه می‌شم. چندباری اینجوری شده.

 2. با این وضع کشورمون خیلی کار خوبی میکنید که رعایت میکنید
  واکسن درست حسابی که نداریم
  واقعا اینایی که رعایت نمیکنن خیلی احمق هستند ؛ باید بگیرن تا بفهمن چیه

  1. راستش من از افراد ناامید میشم وقتی نمی‌تونیم درباره یه موضوع ساده‌ای مثل ماسک زدن به توافق برسیم. البته چند روز پیش، یه نفر وقتی نتونست منو قانع کنه که دیگه ماسک نزنم تا اکسیژن خونم نیاد پایین، اون بهم گفت ازت ناامید شدم! نمی‌توانی اهمیت اکسیژن برای بدن رو درک کنی.
   من دوست دارم دغدغه‌های مهم‌تری داشته باشیم و همدیگه رو از چیزهای سطح بالاتری آگاه کنیم. ولی امیدوارم اونایی که رعایت نمی‌کنن هم کرونا نگیرن چون امکان انتقالش به بقیه افراد و بالاموندن آمارها وجود داره و این به نفع هیچ کس نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *