نشایست به انتظار پایان طوفان همی نشستن

به نظر من، اگر می‌خواهیم یک عالمه انگیزه بگیریم باید افرادی را بیابیم که عمیقا تحسین و تعجب‌مان را بر می‌انگیزند. اگر به همان حلقه‌ دوستان سابق‌مان نگاه کنیم، آنها هم به ما نگاه می‌کنند و لبخندی زده و فکر می‌کنیم اوضاع همین‌گونه خوب است و همین روال را ادامه می‌دهیم. باید افراد جدیدی باشند که نگاه‌مان را فراتر ببرند. باید با توانمندی‌های افراد بیشتری آشنا شویم. اگر توی ذهن‌مان بیست نفر توانمند داشته باشیم، خیلی بهتر از دو نفر توانمند است. به خصوص در این شرایط که بیشتر نیاز داریم بدانیم هنوز افراد قوی‌ وجود دارند.

شاید در نگاه اول، به آن افراد حسادت(!) کنیم ولی کم‌کم کمال‌ هم‌نشینی‌شان به ما نیز اثر می‌کند. حالا هم‌نشینی فیزیکی هم نه، هم‌نشینی مجازی؛ به لطف اینترنت می‌توانیم به افراد زیادی دسترسی داشته باشیم.

در این روزها، خیلی حال‌مان بالا و پایین می‌شود. اما دیدن افراد قوی و توانمند می‌تواند خیلی امیدوارمان کند و انگیزه خوبی برای تحرک و پویایی‌مان باشد. بفرمائید شعرش هم نازل شد:

نشایست به انتظار پایان طوفان همی نشستن، بباید آرامش را در خود طوفان یافت همی کردن.

2 thoughts on “نشایست به انتظار پایان طوفان همی نشستن

 1. سلام ، یاد یه جمله از مولانا افتادم که میگفت
  «زندگی ات را به آتش بکش و دنبال کسانی باش که در آن شعله می‌دمند.» و به زبان عامیانه معنیش اینه که با آدم‌های بی‌ارزش همراه نشوید چراکه به درخشش شما کمک نمی‌کنند بلکه با افرادی وقت بگذرانید که الهام بخش شما در زندگی باشند و افرادی که با یک شخص بیشترین معاشرت را دارند آن شخص نشانگر آینده و کیفیت زندگی او خواهد بود، بنابراین باید از آدم‌های منفی باف و بی‌ارزش دور و با افراد با‌انگیزه و مثبت همراه شد

  نقل قول از ویل اسمیت
  بازیگر آمریکایی

  1. سلام. به نظرم یکی از موهبت‌های بزرگ شدن اینه که می‌تونیم این چیزا رو خودمون کشف و درک کنیم. افراد رو بشناسیم، حالا خوب یا بد، و ازشون انگیزه بگیریم یا محدودشون کنیم یا … فکر کنم معمولا به صورت طبیعی این کارو انجام میدیم.
   برای من خیلی جالبه که یه چیزی که مولانا گفته رو من هم به یک بیان دیگه در یک زمان دیگه‌ای درک کنم. حالا لزوما حرف مولانا رو هم نه، حرف ویل اسمیت رو هم نه، حداقل حرف یه نفر دیگه در همین کره خاکی رو.
   ممنونم که نوشتید. موفق باشید همیشه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *