وقت‌هایی که اولویت همدیگر نیستیم

یک آهنگی بود که می‌گفت «سیاه‌چشمون چرا تو نگات دیگه اون همه وفا نیست»، الان می‌توانیم آن را برای رابطه‌مان با دوستان قدیمی‌مان هم استفاده کنیم. روابط‌مان رنگ باخته و دیگر آن صلح‌وصفای قدیمی در آن نیست. یادم می‌آید صحبت‌هایمان آنقدر ادامه پیدا می‌کرد که راحله چند بار به من می‌گفت «اینقدر منو به حرف نگیر واقعا دیگه دیرم شده». یادم می‌آید که حرف‌هایمان مسیرهایمان را کوتاه می‌کرد. یادم می‌آید که می‌گفت من بهترین خاطره‌اش از ایران هستم. یادم می‌آید که من تنها و صمیمی‌ترین دوست زینب بودم. چقدر دلگرم به یکدیگر بودیم. به بیانی باکلاسانه‌تر، تاپ آف مایندِ یکدیگر بودیم. و همه چیز از همین تاپ آف مایند‌ شروع شد.

حالا که مثلا آدم بزرگ شده‌ایم، موضوعات جدیدتری تاپ آف مایندمان شده‌اند. زندگی کلی کار توی دامن‌مان ریخته و حسابی سرگرم‌مان کرده است. خبرگرفتن‌هایمان هم چند روز یا چند هفته طول می‌کشد تا جوابی برسد. یکی وقت بیکاری‌اش است و دیگری وقت سرشلوغی‌اش. تازه آن هم مزهٔ آن صحبت‌هایی قدیمی را نمی‌دهد. فقط دلگرم به بودن هم و این امید که مشغول کشف و ساخت خودشان و زندگی‌شان است هستیم.

پذیرفتنی نیست که همیشه اولویت همدیگر باشیم. زیرا همچنان که بزرگتر می‌شویم ترتیب اولویت‌هایمان تغییر می‌کند. خودمان و سیگنال‌های ارسالی‌مان هم. اما در یادهایمان با آنها تنها می‌مانیم. زنده‌زنده به یادی در ذهنِ هم تبدیل می‌شویم. دل‌مان هوایشان را می‌کند. چاره‌ای هم نداریم. باید بپذیریم.

پی‌نوشت: روابط و دوستی‌های جدید به جای خود. منظورم قدیمی‌هاست.

3 thoughts on “وقت‌هایی که اولویت همدیگر نیستیم

 1. در مورد این پست که بعدا نظرم رو میگم
  ولی یه پیشنهاد، برای وبلاگتون فونت ایران سنس خریداری کنید و بذارید. از تصاویر هم توی مطلب‌ها استفاده کنید.
  چون اغلب مطالبی که میذارید، نیاز زیادی دارن به تصویر و در اصل با گذاشتن عکس ها توی مطالب وبلاگ قشنگ‌تر هم میشه.

  1. سلام. خیلی ممنونم از نظری که نوشتید. بله من هم با ایران سنس موافقم و پیگیرش خواهم شد. تصویر رو هم حق باشماست. تصویر نوشته رو کامل میکنه. اوایل که می‌نوشتم باتصویر بودند ولی از یه جایی، پیدا کردن تصویر برام سخت شد و کنار گذاشتمش. توی فکرم هست که خودم نقاشی‌های ساده‌ای بکشم و بذارم. اما مدام پشت‌گوش میندازم. نقاشیم هم خوب نیست البته:)

   1. برای تصاویر سایت های زیادی هستند، پینترست رو حتما ببینید و عضو شید، آنسپلاش هم همین طور، ممکن نیست توی اینا تصویر خوب و مرتبط به پست‌هاتون پیدا نکنید.
    نقاشی هم خواستید بکشید، بد نیست. در هرصورت هر تصویری که بذارید خودش باعث جذابیته. تازه چون توی کوگل رتبه میارید، مخاطبین‌تون هم بیشتر میشن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *