چرا واتس‌اپ محبوب‌ترین پیام‌رسان من است؟

نمی‌دانم چرا همه از واتس‌اپ گله دارند. هم چنین نمی‌دانم چرا ویس‌های بیشتر از یکی دو دقیقه‌ای را کسی گوش نمی‌دهد و می‌شود کسل‌کننده. حالا اگر از همین‌ها نظرشان در باب شنیدن و درک کردن یکدیگر را بپرسی، چنان منبری می‌روند که تا مطمئن نشوند که رستگار شده‌ای دست از سرت بر نمی‌دارند. مگر فقط رو در رو می‌توانیم همدیگر را بشنویم؟ از روی ویس نمی‌توانیم؟ ثوابش کم می‌شود؟ عجب!

می‌شنویم تا بهتر درک کنیم. حس و حالی که از طریق صدایمان منتقل می‌شود، پیام‌مان را کامل‌تر می‌کند. در این یک سال و خورده‌ای که کارم توی واتس‌اپ است، همیشه ویس‌ها را با دقت گوش می‌کنم. بهتر هم می‌فهمم. به نظر من که امکان ساده اما فوق‌العاده‌ای است که داریم دست‌کم می‌گیریمش.

به تجربهٔ من، کوتاه یا بلندبودن ویس‌ها بستگی به موقعیت دارد و می‌توان آن را مدیریت کرد. شاید اگر یک ویس ده دقیقه‌ای را تبدیل به سه یا چهار ویس کوتاه‌تر کنیم و هر ویس درباره یک موضوع باشد، مقاومت مخاطب‌مان کمتر شود. خودمان هم تمرین کنیم که زیاد حاشیه نرویم و منظورمان را واضح بیان کنیم.

نکتهٔ دیگری که توی کلاس‌های آنلاین(بچه‌ها) زبان به آن رسیده‌ام این است که برای دریافت مشارکت بچه‌ها باید ویس‌ها کوتاه باشد. اگر گرفتن ویس طولانی شود، حوصله بچه‌ها از منتظر ماندن سر می‌رود. از گروه می‌روند بیرون یا آفلاین می‌شوند یا استیکر می‌فرستند یا …. هم چنین، گوش دادن به یک ویس طولانی هم حوصله‌شان را سر می‌برد و متوجه مطلب نمی‌شوند. من درس‌شان را تا حد ممکن خورد می‌کنم تا بتوانم فورا از آنها پاسخ بگیرم. حتی شده یک جواب «یس» یا «نو» که تا اینجای درس را فهمیده‌اند یا نه. تا آنها پاسخ می‌دهند من ویس بعدی را می‌فرستم و به همین ترتیب.

البته دربارهٔ بزرگترها فکر می‌کنم که باید بتوانند ویس‌های طولانی‌تر را گوش دهند و بهانه نیاورند و حوصله‌شان هم سر نرود. بلاخره بزرگ شده‌اند و باید این ویژگی در آنها باشد که از میان ویس‌ها، سخنرانی‌ها و کتاب‌ها و … خودشان نکته بیرون بکشند. در دنیای امروز این یک ضرورت است.

نکتهٔ آخر اینکه در ویس‌های کاری، بهتر است به هر ویس ریپلای بزنیم و موضوعش را در حد یک جمله بنویسیم. اینطوری بعد از مدتی که صفحهٔ چت‌تان را می‌بینید، با دیدن موضوع هر ویس، جزئیات آن یادتان می‌آید. ذهن‌مان واقعا فراموشکار است، باید از این نشانه‌گذاری‌ها برایش درست کنیم. روابط آنلاین‌مان بدون توجه هر دو طرف خوب نمی‌شود. بازخوردهایی که می‌گیریم یا می‌دهیم خیلی مهم‌اند و ما را به تداوم بهتر شدن تشویق می‌کنند.

همیشه می‌توان چیزی را بهتر کرد. حتی همین واتس‌اپی که بیشتر افراد از آن گله دارند. نتیجه‌اش هم می‌شود اینکه مثل بیشتر افراد نه تنها گله نمی‌کنیم، بلکه لذت هم می‌بریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *