یک روز خوب از کِی شروع می‌شود؟

نکتهٔ ساده‌ای که برای شروع هر روز و هر هفته کشف کرده‌ام این است: روز قبل و هفته قبل را به‌خوبی به پایان برسانم. اگر شب قبل به‌موقع بخوابم، به‌اندازه غذا بخورم و به اصرارهای مامانم گوش نکنم، ذهنم را از مسائلی که در طی روز داشته‌ام خالی کنم و کارهای تلنبارشده نداشته باشم، معلوم است که روز بعدم را سبک‌ و با انرژی بیشتری شروع می‌کنم. یک روز خوب از شب قبلش شروع می‌شود.

برای شروع یک هفتهٔ خوب هم این کار جواب می‌دهد: حتی‌الامکان، کارها، خستگی‌ها و مسائل هفته قبل را با خودمان به هفتهٔ بعدی نبریم. با ذهن و بدن‌مان دوست باشیم. وقتی ذهن و جسم‌مان خسته است، استراحت کنیم. با جستجوی بیهوده در فضای مجازی از حق ذهن و جسم‌مان دزدی نکنیم.

2 thoughts on “یک روز خوب از کِی شروع می‌شود؟

  1. به نکات خوبی اشاره کردی.
    «روز خوب از شب قبلش شروع می‌شود.»
    «حتی‌الامکان، کارها، خستگی‌ها و مسائل هفته قبل را با خودمان به هفتهٔ بعدی نبریم.» توجه به این نکته باعث می‌شه تو همین هفته پرونده‌ها رو ببنیدم و کمتر اهمال‌کاری کنیم:))

    1. بله بله بله. تلنبار شدن کارها خیلی از آدم انرژی می‌گیره حتی تمرکز و فکر کنم اعتمادبه‌نفس آدم رو هم کم می‌کنه. باید خودمون رو تربیت کنیم تا نذاریم بار روی شونه‌مون سنگین بشه. به خاطر خودمون، به خاطر سلامت روان‌مون، به خاطر صلح جهانی!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *