چند نکته از ست گادین برای موفقیت در کار و زندگی

امشب مقاله‌ای رو در مدیوم خوندم که عنوانش این بود «دوازده درس از ست گادین برای کارآفرینان». همه‌شون کاربردی و مفید بودند اما چند نکته‌ش که به نظرم خیلی جدید هستند توجهم را خیلی به خودش جلب کرد. همونا رو با اندکی حذف و اضافه از خودم اینجا می‌نویسم.

یک: نه، الان نه.

می‌دونستید ست گادین سال اولی که می‌خواسته اولین کتابش رو چاپ کنه، هشتصد بار رد شده؟ برام جالب بود فکر نمی‌کردم بعد از دوران ادیسون تعدادهای تلاش‌ها و به نتیجه‌ نرسیدن‌ها به چند صد برسه. بنظرم توی این دوره زمونه با ارفاق شاید به چند ده‌ تا برسه و در حالت عادی با دو سه بار ناامید می‌شیم تازه اگر دست به عمل بزنیم. بعدا ست گادین می‌فهمه که معنی اون نه این بوده که «نه، الان نه.» و در زمان دیگر و مناسب‌تری.
ست گادین میگه نه شنیدن بهترین معلمه. وقتی برای محصول یا کاری نه شنیدید، دلیلش رو بپرسید. به خاطر قیمتشه؟ خود محصول مشکلی داره؟ مهارت خاصی مدنظرتونه که من ندارم؟ یا اصلا از خودم خوشت نمیاد؟ بعد از اینکه علت رو فهمیدیم بریم رفعش کنیم و ارتقاش بدیم.

دو: فالوئرهاتون رو جدی بگیرید

این گفته که «اول معروف شو بعد یه چیزی بفروش» اشتباهه. به جاش یه نیاز خاصی از فالوئرهاتون رو پیدا و برآورده کنید که نه تنها بابتش پول میدن بلکه تا درباره اون با یه نفر دیگه صحبت نکردن نمی‌رن بخوابن.

سه: دست از کارهایی که شما رو به اهداف‌تون نمی‌رسونن بردارید

ست گادین تلویزیون، جلسه و توئیتر و فیسبوک نداره. اینجوری هشت تا یازده ساعت بیشتر روی کارهای مهم‌ترش، اون تغییراتی که می‌خواد ایجاد کنه و همچنین با خود بودن، همراه خانواده و دوستان بودن سرمایه‌گذاری می‌کنه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *